Hlavná stránkaAkcie školyPlesy a večierkyŠkola a štúdiumŠport
Copyright ©  Radovan Palík   •   Všetky práva vyhradené   •   tv.gyvv.sk
Marec mesiac knihy v MŠ Okulka
Fotogaléria z akcie
Marec je mesiac, kedy začína jar. Príroda sa prebúdza, nabíja nás novou energiou. Ale marec je i mesiacom kníh. Časom, kedy si častejšie pripomíname kúzlo a silu napísaného slova. Veď kto aspoň raz nezatúžil byť princeznou či nebojácnym pirátom? Alebo možno drakom alebo lietajúcim jednorožcom?
V dnešnej dobe sa všade píše, že deti nečítajú knihy, pretože si rozprávky radšej pozrú v televízii alebo na internete. My - gymnazisti - sme to teda chceli aspoň na chvíľu zmeniť. Naši spolužiaci z 3.A a 3.C si na hodinách umenia a kultúry pripravili dramatizáciu 2 rozprávok: klasickej ľudovej SOĽ NAD ZLATO a „našej“ (ktorej autorkou je Daniela Demková z 3.C) SNEHULIACI. S krásnymi kostýmami i kulisami, nacvičenými dialógmi, trochou trémy, ale aj radostného očakávania sme sa 26.marca vybrali do Materskej školy na Sídlisku Okulka. Všetko dopadlo super, malé „brepty“ sa stratili v detskej radosti a na oplátku sme si vypočuli aj niekoľko básničiek z „publika“- jasné, že za balónovú odmenu.
MALÝ POSTREH: Čo sa týka disciplíny a spontánnych nadšených reakcií, máme sa my-veľkí čo učiť. Detičky počúvali a pozerali s otvorenými ústami, tlieskali a smiali sa, ľutovali Marušku a „komunikovali“ s našimi snehuliakmi. Bol to úžasný deň! A spolu so svojou spolukonferenciérkou Frederikou veríme, že sa naša škola bude naďalej podieľať na takýchto projektoch. Pretože stretnutie s rozžiarenými detskými očkami poľudšťuje. A pretože rozprávky (a knihy!) nesmú zmiznúť z detského života.

Štefánia Bakajsová